052-6477518

חידון התנ"ך הארצי לאסירים

חידון התנ"ך הארצי לאסירים תשע"ד
בסימן : דרך ארץ - ערכים ומידות  "וְעָשִׂיתָ הַיָּשָׁר וְהַטּוֹב "

961   אסירים מכל בתי הכלא ברחבי הארץ השתתפו השנה בחידון התנ"ך הארצי לאסירים. זהו חידון ראשון מסוגו בארץ  בו התחרו אסירים על כתר הבכורה בחידון התנ"ך .
מערכת החידונים החלה  בחידונים מוקדמים שהתקיימו בכל בתי הכלא בארץ . רבני היחידות  הפיצו לאסירים  את החידונים   וכמעט  אלף אסירים נגשו לחידונים המוקדמים  .הטובים ביותר עלו לשלב החידונים המחוזיים הפומביים.
שלושה מחוזות יש בשירות בתי הסוהר : צפון , מרכז ודרום. מכל מחוז עלו לחידון התנ"ך המחוזי הפומבי- 12 מתמודדים
החידונים המחוזיים  הפומביים  נערכו באולמות מרכזיים בתוך בתי הכלא . החידון במחוז צפון  נערך באולם התרבות של כלא צלמון . החידון במחוז  דרום  נערך  באדוטוריום של כלא באר שבע והחידון  במחוז  מרכז  נערך באולם  של כלא אופק.
אני הנחיתי  את שלושת החידונים המחוזיים האלו  . אף שאני כבר זקן ורגיל בחידוני תנ"ך החידונים האלו היו אחרת - חוייה עצומה ומרגשת .הכל לבש חג  - בני המשפחות של האסירים הגיעו  .ההורים, האשה והילדים וגם הנכדים . כולם בלבוש חגיגי .
האסירים מכל בתי הכלא  שהשתתפו בשלבים המוקדמים - הגיעו לעודד עם תופים  ודרבוקות  ושופרות .
סגל הפיקוד הבכיר של המחוז - מפקד המחוז וכל קציניו גם הם הגיעו  לחידון .מפקד המחוז גם שאל את השאלה המרכזית בחידון - שלב השאלה הזהה .
בזה  אחר זה עלו המתמודדים האסירים לבמה- חגיגיים כביום חתונתם- חולצה לבנה, עניבות כחולות ומכנסיים שחורות . החידונים היו "על רמה" והמתמודדים  נלחמו כמו אריות . בתום החידון המחוזי נבחרו  הארבעה הטובים מכל מחוז שיעלו לשלב חידון התנ"ך  הארצי.
ביום שני ד'  בתשרי  תשע"ד  נערך חידון התנ"ך הארצי לאסירים . שנים עשר המתמודדים  מכל שלושת  המחוזות התמודדו  בחידון .
את החידון כיבדו בנוכחותם  :  יוזם החידון - נציב שירות בתי הסוהר  , סגניו וכל סגל הפיקוד הבכיר של השב"ס  . השר לבטחון פנים   השר יצחק אהרונוביץ , הרב הראשי  לישראל הרב דוד לאו  , חתן פרס ישראל  הרב דוד גורסמן .
יו"ר חבר השופטים היה : גונדר משנה   הרב יקותיאל יהודה ויזנר  הרב הראשי   בשירות בתי הסןהר. את החידון על כל שלביו  ריכז: סג"ד  הרב  עופר אלמליח , סגן הרב הראשי של שירות בתי הסוהר .יחידת ההפקה של השב"ס  הפיקה את חידון התנ"ך הארצי .
יצויין כי את מערכת החידונים בשב"ס התחילו שתי קצינות חינוך במחוז דרום בשב"ס . רב כלאי   מזל יפרח - קצינת חינוך של מחוז הדרום    וכלאי קרן בוקבוזה קצינת חינוך  במחוז.שתיהן יחד עם קציני החינוך במחוז הדרום ערכו  בשנת 2010   את חידון התנ"ך הראשון לאסירים במחוז הדרום.


תמונות מחידון התנ"ך

© כל הזכויות שמורות לחן התנ"ך עיצוב אתרים: נרינסקי תיכנות: 5plus